MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Gdańsku startuje Rowerowy Maj 2024. Miejska inicjatywa z Pomorza ma swój jubileusz. Będą jeździć na rowerach po raz 10

OPRAC.:
Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Zamiast samochodami z rodzicami, na rowerach, hulajnogach lub deskorolkach albo rolkach. W Gdańsku rusza Rowerowy Maj 2024. Ta społeczna inicjatywa odbywa się już po raz dziesiąty. To sposób na promocję samodzielność dzieci, bezpieczeństwa komunikacyjnego a dla młodych gdańszczan, też okazja do zdobycia nagród.

Od poniedziałku 6 maja uczniowie i przedszkolaki mają docierać do swoich szkół aktywnie – rowerem, hulajnogą, na rolkach, czy deskorolce. Właśnie wystartowała dziesiąta edycja wiosennego wyzwania Rowerowy Maj 2024 w Gdańsku. Akcja potrwa do środy 29 maja 2024 roku.

Jubileuszowa edycja ma być rekordowa, bo wziąć w niej udział udział ma 220 placówek edukacyjnych z Gdańska. To o 14 więcej niż podczas Rowerowego Maja w Gdańsku w 2023 roku. Gorzej wygląda to w Polsce, bo tu na rowery i hulajnogi przesiąść się ma tylko 29 gmin (rok temu było ich 41).

- Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania, której celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Jej formuła łączy zabawę z elementami rywalizacji, dzięki czemu skutecznie wpływa na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych - mówi Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska ds. usług komunalnych. - Rowerowy Maj uczy, że rower może być świetnym środkiem transportu do szkoły, czy przedszkola. W ten sposób promujemy zdrowy styl życia, ale też samodzielność dzieci, bezpieczeństwo komunikacyjne oraz dbamy o wyższą jakość naszego środowiska.

Każde dziecko, które dojedzie do swojej szkoły lub przedszkola o swoich siłach, dostanie specjalną naklejkę dla siebie i swojej klasy. Podobne mogą zbierać też nauczyciele. Im większa aktywność, tym większa szansa na zdobycie nagrody indywidualnej i klasowej.

Rowerowy Maj 2024. To możesz wygrać

Rowerowy Maj ma też uczyć przez zabawę zdrowej rywalizacji i zasady fair play. A dążenie do wspólnego celu ma pomóc zacieśniać relacje między uczniami, wzmacniać koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej.

- Tytuł najbardziej rowerowej klasy w szkole przynosi dużo satysfakcji i gwarancję dobrej zabawy w postaci wspólnego wyjścia do kina, teatru, warsztatów czy parku linowego - argumentuje Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Z Rowerowego Maja korzystają również uczestniczące w kampanii szkoły i przedszkola. Zazwyczaj mogą liczyć na wsparcie w postaci dodatkowych stojaków rowerowych od samorządu, a te najbardziej aktywne na szansę zdobycia cennych nagród.

Placówki z najwyższą rowerową aktywnością będą mogły sięgnąć po nagrody finansowe ufundowane przez miasto Gdańsk i partnerów. Będzie też wyjazdowa nagroda niespodzianka dla koordynatorów szkolnych i przedszkolnych z najlepszych placówek.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto